Кубок Західної України

Покер онлайн1 етап. Пакет питань

Редактори: Руслан Горусєв, Олександр Немировський, Володимир Печерога, за участю Анатолія Шмиговатого, Михайла Пруцакова та Дмитра Сергієнка (команда “Rаra Avis”, Київ).
Тестування: команди «СКД», «МІФ», «НАУтілус» «К7» та «Десу Десу Десу» (Київ).

1 тур | 2 тур | 3 тур | 4 тур | 5 тур | 6 тур

1 ТУР

1.
Не так давно з'явився кумедний кухонний гаджет. Він зроблений із пластика з термостатом усередині. Пристрій може грати три різні мелодії у відповідності до трьох ступенів готовності. Чого саме?

Відповідь: яєць.

Залік: яйця.
Коментар: Пристрій BeepEgg визначає ступінь готовності яєць і дає відповідні звукові сигнали. Ступені готовності – вкруту, "в мішечок" і т.д. Так би мовити, ми почали турнір "Ab ovo".
Джерело: http://coolidea.ru/2009/03/26/beepegg/
Автор: Артем Матухно (Одеса).

2.

Роздатка:


Перед вами - фото українського шахіста Степана ПОпеля. У своїх спогадах знайомий Попеля писав, що той зовні був схожий на відому людину. І коли хтось жартома називав його прізвищем цієї людини, Попель у відповідь, не заперечуючи схожості, подвоював першу частину прізвища. Назвіть це переінакшене прізвище.

Відповідь: Цвайштейн.

Залік: Zweistein, Цвайштайн.
Коментар: Натякали, що Попель – другий Ейнштейн. Зовні, звичайно ж. Запитання в нас, до речі, також друге ?
Джерело:
1. http://www.astercity.net/~vistula/popel_s.htm
2. http://uk.wikipedia.org/wiki/Попель_Степан_Михайлович
Автор: Артем Матухно (Одеса).

3.
Джей Апт розповідав: "Незважаючи на те, що ми бачили такі невеликі об'єкти, як злітні смуги аеропортів, ЇЇ не було видно, оскільки ВОНА має колір навколишньої місцевості". Ми не будемо питати вас, хто такий цей Джей Апт. Назвіть ЇЇ трьома словами.

Відповідь: Велика Китайська стіна.

Залік: точна відповідь.
Коментар: Астронавт Джей Апт розвіяв міф про те, що Велика Китайська стіна - єдиний рукотворний об'єкт, який можна побачити з космосу.
Джерело:
1. http://www.vibrationdata.com/space/greatwall.htm
2. http://www.snopes.com/science/greatwall.asp
Автор: Артем Матухно (Одеса).

4.
У 2007 році монетний двір однієї країни викарбував серію пам'ятних медалей у кількості 1283 екземплярів, присвячених ЕДІСОНУ. У 60-70-х роках минулого століття письменникові ЖОржі АмАду дали прізвисько "Літературний ЕДІСОН", як символ народного визнання і високої майстерності. Назвіть того, кого ми замінили в питанні на ЕДІСОНА.

Відповідь: Пеле.

Залік: Едсон Арантіс ду Насименто.
Коментар: Випущені в Бразилії медалі присвячені 1283 забитим голам Пеле, якого, за однією з версій, назвали на честь Томаса Едісона. Жоржі Амаду – бразильський письменник. У той час порівняння з Пеле вартувало чимало.
Джерело:
1. http://www.rambler.ru/news/0/0/11870698.html
2. http://www.vokrugsveta.ru/VS/ARTICLE/6695/
Автор: Артем Матухно (Одеса), Едуард Голуб (Київ-Бердянськ).

5.
[Ведучому: трохи виділити голосом слово «республіка»]
В XVIII столітті політична ситуація в цій «республіці» була доволі складною. З цього поспішили скористатися її сусіди. В 1732 році вони створили «Союз трьох чорних ІКСІВ», основною метою якого було не допустити посилення «республіки». Назва союзу символічна: адже у «республіки» були власні ІКСИ, тільки білі. Назвіть ІКСІВ.

Відповідь: Орли


Залік: орел
Коментар: «Республіка» - це Річ Посполита, на гербі якої тоді були зображені два білі орли (зараз залишився лише один). «Союз трьох чорних орлів» уклали Росія, Австрія і Пруссія, на гербах яких – чорні орли.
Джерело: 1. http://en. wikipedia. org/wiki/Alliance_of_the_Three_Black_E
2. http://ru. wikipedia. org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D1%87%D1%8C_%D0%
Автор: Олексій Шукелович (Мінськ)

6.
Увага, у питанні є заміни!
За словами Памели Треверс, один з її персонажів був настільки худим, що в нього не було ЕКВАТОРА, а були тільки два ПОЛЮСИ. Назвіть в правильному порядку слова, які ми замінили слова ЕКВАТОР і ПОЛЮС.

Відповідь: Фас, профіль.

Залік: Анфас, профіль.
Джерело: Памела Трэверс. Мэри Поппинс. – Мн.: Ураджай, 1986. – с. 222
Автор: Михайло Карпук (Мінськ)7.

Роздатка:


На малюнку, який ви отримали, король марно намагається відкоркувати пляшку вина. А його дружина вголос сумнівається, що король в минулому виявився здатним на відомий всьому світові вчинок. Назвіть ім'я короля.

Відповідь: Артур.


Коментар: Король не може й корок з пляшки витягти, куди вже там меч з каменя…
Джерело: «Round Up» revision of modal verbs, підручник англійської мови, с. 200
Автор: Марія Орановська (Мінськ)

8.
Вирішальний гол в матчі збірних Росії та Уельсу за вихід до фінальної частини Чемпіонату Європи 2004 року забив головою захисник збірної Росії Вадим Євсеєв. Стаття про цей матч вийшла під заголовком ”Євсеєв пробив головою…” Закінчить назву статті трьома словами.

Відповідь: ”…вікно в Європу”.


Залік: вікно до Європи
Джерело: Комсомольская правда в Белоруссии” от 21 ноября 2003 года
Автор: Дмитро Воробйов (Мінськ)

9.
Існує легенда, що це сталося якраз у той момент, коли в кінозалі демонстрували німий фільм «The Poseidon Adventure» [зе пОсейдан едвЕнча]. Трохи згодом глядачі цього фільму намагалися зробити те саме, що і його персонажі. А в якому році глядачам довелося це робити?

Відповідь: 1912.

Коментар: Коли «Титанік» зіткнувся з айсбергом, в кінозалі лайнера нібито демонструвався фільм, де пасажири корабля, що тонув, відчайдушно боролися за життя.
Джерело: http://www.snopes.com/lost/poseidon.asp
Автор: Артем Матухно (Одеса).

10.
Якось аргонавти повернулись на півострів, де незадовго перед тим гостювали. Мешканцям півострову здалося, що це – напад морських розбійників, і розпочався бій. Назвіть грецьку богиню, з появою якої битва припинилася.

Відповідь: Еос.

Незалік: Аврора
Коментар: В нічній темряві місцеві мешканці не впізнали аргонавтів. Еос - богиня ранкової зорі.
Джерело: Н. А. Кун. Легенды и мифы Древней Греции. – Мн.: Народна асвета, 1989. – с. 227
Автор: Михайло Карпук (Мінськ)

11.
У п'єсі Григорія Горіна «Той самий Мюнхгаузен» один з персонажів змальовує страждання баронеси внаслідок витівок чоловіка: «І все ж-таки моя … <два слова пропущені> намагалася закривати на це очі» [кінець цитати]. Пропущені слова виглядають парадоксально, оскільки їх вимовляє адвокат. Назвіть ці однокореневі слова.

Відповідь: Беззахисна підзахисна.

Джерело: http://www. lib. ru/PXESY/GORIN/munhgauzen. txt
Автор: Михайло Карпук (Мінськ)

12.
У Давньому Римі гладіаторів розрізняли за типом озброєння. Скажімо, ретіарії були озброєні лише тризубцем і сіткою, якою вони намагалися заплутати супротивників – мірмілонів, які виступали в повному важкому озброєнні. Ми не питаємо вас, що означали назви «ретіарій» чи «мірмілон». В назві якого твору згадуються і той, і другий?

Відповідь: «Казка про рибалку та рибку».

Залік: «Сказка о рыбаке и рыбке»
Коментар: Ретіарії – рибалки, мірмілони – рибки.
Джерело: 1.http://ancientrome.ru/antlitr/svetoni/vita-caesarum/calig-f.htm
2. http://www. rvb. ru/pushkin/01text/03fables/01fables/0799. htm
Автор: Михайло Карпук (Мінськ)

1 тур | 2 тур | 3 тур | 4 тур | 5 тур | 6 тур