Кубок Західної України

Покер онлайн2 етап. Пакет питань

Редактори: Руслан Горусєв, Олександр Немировський, Володимир Печерога, за участю Анатолія Шмиговатого та Дмитра Сергієнка (усі - команда “Rаra Avis”, Київ).
Тестування: команда «Катана Оккама», Сергей Бородай, Ольга Щеголькова (Київ)

1 тур | 2 тур | 3 тур | 4 тур | 5 тур | 6 тур

4 ТУР

37.
Героїня серіалу "Друзі" розповідає, що пішла на вечірні курси літератури. На питання, навіщо їй це, вона відповідає, що навчання в попередній школі їй дуже сподобалося, але тепер хотілося б повчитися там, де не буде настільки болісного випускного іспиту. Ми не питаємо, яку школу відвідувала героїня, назвіть цей болісний "іспит".

Відповідь: Пологи

Залік: за змістом
Коментар: Героїня серіалу відвідувала курси майбутніх матерів.
Джерело: Серіал "Друзі", сезон 5, епізод 9 в перекладі "Нового каналу"
Автор: Анастасія Русова (Київ)

38.
В цій державі були в обігу залізні монети, дешеві і важкі, а великі суми доводилося возити на візках. Назвіть цю державу.

Відповідь: Спарта

Залік: Лаконіка, Лакедемон
Коментар: Спартанські мужі були настільки суворі, що навіть монети у них були як гантелі. У такий спосіб боролися з розпещеністю і марнотратством. Тому Що Це Спарта!:)
Джерело: http://www.mirf.ru/Articles/art3046.htm
Автор: Сергій Яковлєв (Київ)

39.

Роздатка:


Перед вами - космічний знімок українського села, що на півдні межує з селом Солдатське, а на заході - з селом Нива Трудова. На іншій світлині – стадіон футбольного клубу, який представляє… ні, не це село, а європейську столицю. Назвіть цю столицю

Відповідь: Бєлград

Джерело: http://uk. wikipedia. org/wiki/Црвена_Звезда,
http://uk. wikipedia. org/wiki/Червона_Зірка_ (Апостолівський_район)
Коментар. Село Червона Зірка було збудовано відповідно до своєї назви, і це єдиний населений пункт в Україні, що являє у плані майже ідеальний п'ятикутник.
Автор: Віктор Саранча (Кременчук)

40.
Планувалося, що фільм розпочнеться прологом, де рядовий рятуватиме від смерті лейтенанта - командира розвідувального загону. Але цей епізод знищував інтригу у фіналі фільму, тому цю сцену вирізали. Як називається фільм?

Відповідь: «Місце зустрічі змінити не можна».


Коментар: в цьому епізоді рядовий Левченко рятував лейтенанта Шарапова.
Джерело: http://www.1tv.ru/documentary/fi=5902
Автор: Сергій Віватенко (Санкт-Петербург, Росія)

41.
Сподіваємось, що це запитання не стане приводом для бурхливої дискусії.
Одного разу Мадонна розмістила у своєму блозі текст російською мовою, яким вона хотіла порадувати своїх російських фанатів. Натомість форум співачки закидали тисячами листів, в яких пропозиція «вчити олбанську» була чи не найбільш чемною. А як Мадонна назвала у блозі своїх фанатів?

Відповідь: вентиляторами

Коментар: Мадонна спробувала привітати фанатів за допомогою автоматичного перекладача, який переклав «фанат» (fan) як вентилятор. Взагалі текст вийшов просто феєрічний:
«Для моих русских вентиляторов.
Я хочу лично приветствовать вас к моему blog. Я люблю вас ванты! Вы самые лучшие! Не забудьте купить мои новые исповеди альбома на поле танцульки. Выразьте. Не подавите. Я замечал ваше присутствие здесь. Я вспомню ваше мягкосердечие. Madonna.»
Вентилятори згадують, коли хтось розміщує провокативний текст, що викликає бурхливу дискусію («троллінг»).
Джерело: http://www.polit.ru/news/2005/12/15/madonna.html
Автори: команда «САМ» (Київ)

42.
Американці завчасно не взяли до уваги деякі особливості ведення війни в Афганістані. Тепер, перш ніж вирушити до Афганістану, солдати купують дещо в зоомагазинах, а прибувши на місце, надягають на себе. Що ж вони купують?

Відповідь: протиблошині нашийники


Залік: за змістом
Коментар: Американські постачальники не забезпечили військо засобами проти бліх і вошей, яких в Афганистані виявилося забагато.
Джерело: http://www. kommersant. ru/doc. aspx? DocsID=1173039
Автор: Сергій Віватенко (Санкт-Петербург, Росія)

43.
Маркос Рікардо Барнатан на прохання цієї людини прогулювався з нею. Барнатан пише, що поезія цієї людини певним чином поділяла долю автора. Назвіть цю людину.

Відповідь: (Хорхе Луїс) Борхес

Коментар: Борхес попрохав прогулятися з ним, бо вже був сліпий. Поезія Борхеса довгий час не публікувалася, тобто не бачила світла, як, власне, і автор.
Джерело: http://www. knigoboz. ru/news/news2364. html
Автор: Володимир Островський (Київ)

44.
Як відомо, стрибки з жердиною - травмонебезпечний вид спорту, і тому місце приземлення спортсмена намагаються облаштувати якнайвище і якнайм’якше. Але одного разу на Олімпійських іграх практично на місці приземлення спортсменів викопали яму. Назвіть жінку, яка наказала це зробити.

Відповідь: (Лені) Ріфеншталь


Коментар: з ями було ефектно знято моменти приземлення спортсменів для фільму «Олімпія» про берлінську Олімпіаду 1936 року.
Джерело: «24 часа» № 26. 09. С. 4
Автор: Сергій Віватенко (Санкт-Петербург, Росія)

45.
Увага в запитання словом «Вашингтон» замінене інше слово.
Як стверджує преса, останніми роками Вашингтон веде бої переважно на дипломатичному фронті із острівною державною Фіджі. А раніше Вашингтон воював у різних країнах – від Данії до Індії. А де Вашингтон здобув свою найвідомішу перемогу?

Відповідь: біля Ватерлоо.


Залік. За словом «Ватерлоо».
Коментар. Веллінгтон – столиця Нової Зеландії. Наприкінці 18-початку 19 ст. Артур Уелслі, герцог Веллінгтон командував англійськими військами. Найвідоміша його перемога – над Наполеоном під Ватерлоо. Як і Веллінгтон, Вашингтон – і столиця, і генерал. Обидва – сучасники.
Джерела.
1)http://www.hrono.info/biograf/bio_we/vellington.html
2)http://www.100velikih.ru/view409.html
3)http://www.nr2.ru/inworld/213643.html
Автор. Максим Кукало (Кив)

46.
Щоб забезпечити порядок в місті, міністр Білінський запропонував міській адміністрації послати туди трьох досвідчених детективів. Адміністрація відповіла, що такими силами в принципі нічого не вдієш, і детективів потрібно щонайменше тридцять. Дізнавшись, що це коштуватиме скарбниці 7 тисяч, Білінський вирішив не посилати детективів взагалі. Результат не змусив себе чекати. А про яке місто йдеться?

Відповідь: Сараєво.


Джерело: М. Алданов, «Портреты»
Автор: Андрій Ленський (Москва)

47.
Увага, в питанні є заміна!
Прослухайте цитату з Лаврентіївського літопису: «…спаде превелик змий от небес, ужасошася вси людье. В се же время земля стукну, яко мнози слышаша…». Журнал «Навколо світу» вважає цей запис початком цілої наукової дисципліни, головним об'єктом спостереження якої є СПИСИ. А от мешканці та гості Мельбурна, Будапешта, Стамбула і ще 15 міст світу впродовж 2008 року спеціально збиралися, щоб спостерігати за іншими СПИСАМИ. Яке слово ми замінили словом «СПИС»?

Відповідь: болід.


Коментар: Небесні тіла, що залишають по собі яскраве світло і дим і що падають потім на землю, називаються болідами. В перелічених містах відбулися етапи перегонів Формули-1. Слово «болід» походить від грецького слова «болис» - метальний спис.
Джерело: Вокруг света, № 11, 2007 г., с. 28
Автор: Макс Перов (Київ)

48.
В XVIII – XIX сторіччях деякі вчені застосовували в своїх приладах воду. Але в особливих випадках замість води заливали червоне вино. А що в цих випадках було об'єктом спостереження?

Відповідь: Сонце.

Залік: за згадкою Сонця (сонячні плями, сонячні затемнення)
Коментар: і не треба було задимлювати скло
Джерело: Дэвид Уайтхаус, "Биография Солнца" - М. Эксмо, 2008 - стр. 90
Автор: Сергій Яковлєв (Київ)

1 тур | 2 тур | 3 тур | 4 тур | 5 тур | 6 тур