Кубок Західної України

Покер онлайн4 етап. Пакет питань

Редактори: Руслан Горусєв, Олександр Немировський, Володимир Печерога, Олександра Сладкова, Дмитро Сергієнко, за участю Анатолія Шмиговатого та Михайла Пруцакова (усі - команда “Rаra Avis”, Київ).
Тестування: команди «МІФ», «КЕФТАЖБЮ», «Брись» та Дмитро Літвінов (усі - Київ)

1 тур | 2 тур | 3 тур | 4 тур | 5 тур | 6 тур

2 ТУР

13.
Нещодавно надруковані ароматизовані поштові марки мають розмір 33 на 28 мм і випускаються блоками по 15 одиниць. На кожній марці є напис з двох слів, які в українському перекладі починаються з однієї літери. Відтворіть ці слова.

Відповідь: Швейцарський шоколад

Залік: Choco Suisse
Коментар: блок марок дуже схожий на плитку шоколаду, яким славиться Швейцарія.
Джерело: http://www.artonstamps.org/Magazine/Choco/chocolate.htm
Автори: Анатолій Шмиговатий, Володимир Печерога (Київ)

14.
Середньовічні французькі можновладці, зокрема, королі, зазвичай не мали постійних резиденцій і переїжджали зі своїм почтом з одного замку до іншого, возячи із собою ледь не все потрібне для облаштування на новому місці. Походження якого слова с цим пов’язане?

Відповідь: меблі

Коментар: слово «меблі» походить від французького meuble, а те, у свою чергу - від латинського mobile- «пересувати». Тодішні замки являли собою голі стіни.
Джерела:
1) екскурсія замками Луари
2) http://ru.wikipedia.org/wiki/мебель
Автор: Володимир Печерога (Київ)

15.
Едвард, персонаж маловідомої казки Кейт ді Камілло, має величезний гардероб, зокрема - шовкові костюми ручної роботи, шкіряні туфлі, зшиті спеціально для нього, та безліч капелюхів із спеціальними отворами. Думаємо, що ви не здивуєтеся, дізнавшись, що в Едварда був ще й ВІН. Назвіть ЙОГО.

Відповідь: годинник (на ланцюжку).

Коментар: Едвард – кролик, а, наприклад, Аліса дуже здивувалася, побачивши кролика з годинником.
Джерело: Ді Камілло К. Дивовижна мандрівка кролика Едварда. – М.: Махаон, 2008. - с.11.
Автор: Олексій Полєвой (Гомель)

16.
Через напружені стосунки англійська преса у зв’язку із подією 1986 року частіше згадувала диявола. А яку людину також згадували при цьому?

Відповідь: Дієго Марадона

Залік: Марадона
Коментар: руку Бога англійці назвали рукою диявола J
Джерело: http://ru.wikipedia.org/wiki/Рука_Бога
Автор(и): Євген Міротін (Мінськ)

17.
Персонаж мультфільму "Таємниця третьої планети" Веселун У прикидався ПЕРШИМ, а його колега прикидався ДРУГИМ. Сенатор Джеймс Каванаф, а не той, кому приписується вислів, між тим стверджував, що усі ПЕРШІ ІКСИ, яких він зустрічав, були ДРУГИМИ ІКСАМИ. Скажіть, кого ми замінили на ІКСів?

Відповідь: Індіанці.

Коментар: Відоме висловлювання сенатора "Гарний індіанець – мертвий індіанець" часто помилково приписують генералу Шеридану. У мультфільмі Веселун У прикинувся гарним, а його колега пірат Глот – мертвим.
Джерело: 1. Мультфільм «Тайна третьей планеты»
2. http://en.wikipedia.org/wiki/James_M._Cavanaugh
Автор: Ілля Авакумов

18.
Вікіпедія стверджує, що оскільки сам він важив приблизно вісім кілограмів, втекти, не кинувши його, було практично неможливо. Назвіть його.

Відповідь: (спартанський) щит.

Залік: гоплон
Коментар: вираз "зі щитом, або на щиті", що означав повернення воїна переможцем, або мертвим, походить від того, що відсутність щита розцінювалася як свідчення втечі з поля бою.
Джерело: http://ru.wikipedia.org/wiki/Гоплит
Автор: Юрій Вашкулат (Київ)

19.
Письменник Джуліан Барнс розповідає про конкурс краси для сімейних пар, який проводився серед тварин. Незважаючи на часом "хамське" ставлення журі, багато тварин взяли участь. А що отримували переможці конкурсу?

Відповідь: місце у Ковчезі

Залік: за ключовим слово «ковчег».
Коментар: сім’я Ноя, у тому числі і його син Хам, проводили відбір тварин для ковчегу.
Джерело: http://lib.ru/INPROZ/BARNS/history.txt
Автор: Роман Коваль, «Савешник» (Мінськ)

20.

1
Назвіть особу, чий вензель ви бачите перед собою.

Відповідь: Марія-Антуанетта
Коментар: Це вензель королеви Франції Марії-Антуанетти. На вензелі можна вирізнити літери «М» і «А», а також династичну лілію.
Джерело: http://www.polyvore.com/ mus%C3%A9es_de_france_monogram_marie-antoinette/thing?id=50105
Автор: Олександр Кудрявцев (Миколаєв).

21.
Згідно відомого джерела, "серед НИХ неподобств не коїться, бо завдяки вправам і колір шкіри здоровий, і тіло добре розвивається". У ряді країн та штаті Каліфорнія органи влади скористалися рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я і заборонили відвідувати ЇХ особам віком до 18 років. Назвіть ЇХ.

Відповідь: солярії.

Коментар: солярії – жителі "Міста Сонця" Т.Кампанелли
Джерело: 1. Т. Кампанелла "Город Солнца"
2. http://www.vz.ru/news/2009/8/2/313603.html
Автор: Ілля Авакумов

22.
На одній з вулиць англійського міста є мозаїка із дещо зміненою цитатою з Біблії. Напис стверджує, що Бог створив на шостий день не людину, а якраз це місто. Назвіть його.

Відповідь: Манчестер.

Коментар: : and on the sixth day God created MANchester
Джерело: www.maths.manchester.ac.uk/~higham/photos/manchester/040228-1127-16.htm
Автор: Іван Суманєєв

23.
Вирушаючи у світове турне, рок-гурт «ZZ Top” взяв із собою аж 75 тон апаратури, забувши при цьому деякі необхідні речі. Після цього турне ІКСи стали візитівкою групи. До речі, ІКСатий рок згадують, говорячи про незмінний вже протягом 40 років стиль групи. Яке слово ми замінили на «ІКСи»?

Відповідь: Бороди

Коментар: музиканти забули взяти приладдя для гоління і наприкінці турне обзавелися великими бородами. «Бородатий рок»: 40 років працюють в одному стилі.
Джерело: радіопередача «Недільній трамвай», 11.04.2010 р.
Автор: Олександра Сладкова (Львів)

24.
На конференції в Ленінграді у 1935 році Іван Павлов міркував про терапевтичний ефект процесу гальмування. Як наслідок, у педагогічній практиці з'явилася ВОНА. Автор питання згадав ЇЇ, розповідаючи про футбольний матч, в якому минуло вже дві третини ігрового часу, але на полі так нічого і не відбулося. Назвіть ЇЇ двома словами.

Відповідь: Тиха година

Коментар: Нобелівський лауреат Павлов, як нині встановлено, дотримувався помилкової думки, вважаючи, що уві сні діяльність мозку пригноблюється. Проте його виступ вплинув на запровадження обов'язкового сну в дошкільних установах СРСР. 60 хвилин – 45 + 15.
Джерело: Богданов К.А. Vox populi: Фольклорні жанри радянської культури. - М.:Новое літературний огляд, 2009. -С 233 -235. ОДАЗ
Автор: Едуард Голуб (Київ - Бердянськ)

1 тур | 2 тур | 3 тур | 4 тур | 5 тур | 6 тур