Кубок Західної України

Покер онлайнРегламент проведення турніру «Кубок Західної України з гри «Що? Де? Коли?» сезону 2009/10

I. Загальні положення.
1.1. Кубок Західної України з гри «Що? Де? Коли» (в подальшому – Кубок) проводиться згідно Кодексу спортивного ЩДК МАК (в подальшому – Кодекс). Пункти даного Регламенту уточнюють та доповнюють відповідні пункти Кодексу.
1.2. Організаційний комітет Кубку (в подальшому – Оргкомітет) здійснює загальне керівництво організацією та проведенням турніру. Оргкомітет складається з представників областей, які беруть участь в Кубку.
1.3. Орієнтовний графік проведення етапів Кубку:
№ етапу Місце проведення Дата проведення Відповідальний за проведення етапу Примітки
1. м. Івано-Франківськ 30-31 травня 2009 Володимир Макаров
2. м. Сокаль (Львівська обл.) 22-23 серпня 2009 Володимир Войтюк
3. м. Вінниця жовтень 2009 Анатолій Теклюк
4. м. Тернопіль листопад 2009 – січень 2010 Сергій Волоцюга, Юрій Рудик
1.4. Дата проведення етапу КЗУ затверджується Оргкомітетом не пізніше, ніж за місяць до його початку.
1.5. Член Оргкомітету, місто якого приймає етап Кубку (в подальшому – Оргпредставник), відповідальний за належні умови проведення турніру. До його функцій відносяться:
- забезпечення ігрової зали та ігрових місць для команд;
- призначення ведучого, ігрового журі, секундантів (асистентів);
- технічне забезпечення турніру;
- організація зустрічі команд та супроводження їх до місця ігор;
- загальна координація етапом на час його проведення.

ІІ. Учасники Кубку.
2.1. Представництво команд від областей визначається наступним чином:
Івано-Франківська обл. – до 4 команд включно;
Львівська обл. – до 4 команд включно;
Тернопільська обл. – до 4 команд включно;
Рівненська обл. – до 4 команд включно;
Вінницька обл. – до 4 команд включно;
Чернівецька обл. – до 4 команд включно.
2.2. Член Оргкомітету визначає представництво команд своєї області на Кубку на підставі результатів внутрішньої першості, відбіркового турніру або іншим чином.
2.3. Команда подає заявку, яка одночасно є згодою з умовами, викладеними в цьому Регламенті, перед початком Кубку або етапу Кубку, участь в якому вона бере вперше.
2.4. Заявка містить основний склад команди (до 8 осіб включно). На кожному з етапів Кубку в команді має бути не менше чотирьох гравців (або трьох гравців з капітаном) з основного складу.
2.5. У випадку, якщо заявка команди містила менше 8 осіб основного складу, протягом Кубку допускається дозаявка гравців. При цьому основний склад не має перевищувати 8 осіб, і дозаявлені гравці не повинні перебувати в основному складі інших команд Кубку.
2.6. Перед початком кожного етапу Кубку команда сплачує турнірний внесок, розмір якого визначається Оргкомітетом.
2.7. В разі, якщо заявлена команда не може взяти участь в етапі і повідомляє про це представника своєї області не пізніше, ніж за тиждень до початку етапу, до неї не застосовуються штрафні санкції.
2.8. В разі, якщо заявлена команда не взяла участь в етапі і не виконала умов п.2.7, на неї накладається штраф у розмірі двох турнірних внесків. У випадку несплати штрафу протягом 30 днів з дати проведення етапу, основні гравці команди дискваліфікуються (їм забороняється участь в іграх Кубку) на один рік.
2.9. В рамках етапів Кубку допускається проведення регіональних (відкритих) турнірів. У цьому випадку ігрове журі веде окремий залік регіонального (відкритого) турніру.
2.10. До участі у регіональному (відкритому) турнірі можуть бути запрошені команди областей понад квоту, визначену п.2.1, а також команди з інших регіонів. Ці команди сплачують оргвнесок, розмір якого визначається Оргпредставником.

ІІІ. Проведення етапу Кубку.
3.1. Гра відбувається згідно правил, викладених у відповідних розділах Кодексу.
3.2. Пакет запитань готується українською мовою.
3.3. Етап Кубку проводиться в форматі 6 турів по 12 запитань (дводенний етап) або 4 тури по 15 запитань (одноденний етап). Формат етапу визначає Оргпредставник та оприлюднює інформацію про етап не пізніше, ніж за два тижні до його початку.
3.4. Редакторська група на кожен етап Кубку призначається Оргкомітетом. Оплата авторам запитань і редакторській групі здійснюється за рахунок турнірних внесків команд.

IV. Апеляційне журі.
4.1. Апеляційне журі (в подальшому – АЖ) призначається Оргкомітетом на кожен етап Кубку.
4.2. До складу АЖ входять троє осіб. Член АЖ не має права утриматись, рішення приймаються простою більшістю голосів.
4.3. Апеляції приймаються на некоректність запитання і зарахування відповіді.
4.4. Апеляції подаються командами в письмовому або електронному вигляді протягом 30 хвилин після закінчення останнього туру ігрового дня. Заставу за апеляцію в розмірі 50 (п’ятдесят) гривень приймає ігрове журі.
4.5. Апеляція на некоректність запитання задовольняється, якщо АЖ визнає наявність суттєвої фактичної помилки.
4.6. Вердикт АЖ має бути винесений: на апеляції першого дня, у випадку дводенного етапу – до початку змагань у другий ігровий день; в інших випадках – протягом 1 години з часу закінчення подання апеляцій.

V. Переможець змагань.
5.1. На етапі Кубку місце команди визначається за загальною кількістю ігрових очок. В разі рівності цього показника команди ділять між собою місця. Команді, яка не взяла участь в етапі, присвоюється місце наступне за останнім заліковим місцем.
5.2. Команда-переможець Кубку визначається за найменшою сумою місць у (N-1) етапах Кубку, з відкиданням найгіршого результату (де N – загальна кількість етапів у сезоні). У випадку, якщо декілька команд попередньо посідають одне з трьох перших місць, між ними проводиться «перестрілка» за схемою 3+1+1+1. В інших випадках додатковими показниками в порядку пріоритету є: сума місць на всіх етапах, кількість ігрових очок у всіх етапах. У випадку рівності додаткових показників команди ділять між собою місця.

VI. Прикінцеві положення.
6.1. Даний Регламент вступає в силу після його затвердження Оргкомітетом.